Marzyliśmy o nich przez cały rok, z niecierpliwością wyczekiwaniem, starannie przygotowani … I oto są wreszcie nadchodzą: wspaniałe wakacje! Aby ten okres był synonimem radości i relaksu, oto poradnik, który pozwoli nam pamiętać o kilku ważnych rzeczach,  właściwie się zabezpieczyć i cieszyć się w pełni z wypoczynku. Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć! Zapraszamy do lektury naszego poradnika wakacyjnego.

Krem słoneczny

Najlepiej wybrać wodoodporny krem, IP 30, który chroni przed UVA i UVB. Płynne tekstury są odpowiednie dla skóry tłustej, „mleczka” dla skóry odwodnionej, a zabarwione kremy są idealne do maskowania niedoskonałości. Dla dzieci wybierz krem przeznaczony dla najmłodszych, ponieważ ich skóra jest bardzo delikatna.

Infekcje ucha

Gorący klimat, kąpiele w morzu i basenie oraz ograniczenie produkcji woskowiny to przepis na zapalenie ucha zewnętrznego. Infekcje ucha, często w lecie, w łagodnych postaciach są leczone środkami przeciwbólowymi i antybiotykami przepisanymi na receptę. Weź ze sobą do apteczki środki przeciwbólowe i przeciwzapalne na bazie ibuprofenu, aby być przygotowanym w takiej sytuacji.

W ciąży

Wyjazd w ciąży jest możliwy, pod warunkiem, że dostosujesz miejsce na wakacje do miesiąca ciąży. Pamiętaj, aby w drugim trymestrze unikać długich podróży samochodem, które powodują skurcze oraz unikać mocnego słońca. W ostatnim miesiącu ciąży dziecko może przyjść w dowolnym momencie, więc nie zapomnij mieć kartę ciąży zawsze pod ręką.

Alergia

Alergie często wracają przy ładnej pogodzie!  W przypadku kataru siennego kilka prostych działań może ograniczyć kontakt z pyłkiem: unikaj pikników w lesie oraz zwróć uwagę na miejsce wybrane na wakacje. W zależności od pory roku niektóre obszary mogą być odradzane w zależności od wrażliwości na pyłki występujące w danym miejscu. Rozważ zastosowanie Santaherba – leku wspomagającego leczenie kataru siennego

Zmęczenie

Mając godzinę mniej snu, dłuższe dni i zabawy na piasku, dzieci kumulują w sobie zmęczenie. Późno idą spać, późno wstają, popadają też w złe nawyki, a ich zegar biologiczny często się psuje. Aby uniknąć spadku tonu na początku roku szkolnego, staraj się mimo wszystko przestrzegać regularnych harmonogramów posiłków oraz godzin snu.

Odpowiednie nawodnienie

Dzieci podczas zabawy w upale nie zawsze są świadome swojego pragnienia. W silnym upale mogą stać się ofiarami udarów, jeśli nie piją wystarczająco dużo. W rzeczywistości nadmierne pocenie się prowadzi do zbyt dużej utraty wody i soli mineralnych. Regularnie podawaj im wody, zanim o to poproszą.

Owady

Komary, kleszcze, i inne owady… Latem nie znikają. W większości przypadków ukąszenia owadów pozostają łagodne: wystarczy je umyć wodą, a następnie nałożyć krem ​​antyseptyczny i łagodzący. W przypadku ugryzienia przez kleszcza należy go natychmiast usunąć za pomocą pęsety, a następnie zdezynfekować ranę. Żądło osy? Natychmiast usunąć żądło bez naciskania torby z jadem. Następnie oczyść ranę mydłem i wodą i zdezynfekuj wacikiem zwilżonym alkoholem w temperaturze 60°C. Aby złagodzić ból, możesz nałożyć lód. W przypadku obrzęku, ogólnego dyskomfortu, swędzenia natychmiast wezwij pogotowie.

Gry i zabawy

Czas ponownie odkryć gry planszowe i rodzinne gry na świeżym powietrzu! Dlatego odkładamy konsolę i komputer, aby majstrować przy obiektach natury (szkielet, domino-kamyki …) lub cieszyć się działaniami z przyjaciółmi: tenis, jazda na rowerze, piłka.

Kilogramy

Podczas wakacji zapominamy o diecie. Lato jest często okazją do spotkania się z przyjaciółmi na aperitifie lub do jedzenia o dziwnych porac. Aby udaremnić kilogramowe pułapki, unikaj dużych ilości napojów gazowanych i lodów! Pomyśl też o leku na odchudzanie i kontrolę przemiany materii –Fucus

Zimno

Klimatyzacja w biurze, przeciąg w samochodzie, chłodny wieczór… jest gorąco i zimno! Nie trudno w takich warunkach o przeziębienie. Zawsze pomyśl o zwiększenie odporności i rozważ zastosowanie leku L52, aby ochronić się przed infekcjami.

Słońce

Latem słońce jest zdradliwe: nawet pod zachmurzonym niebem lub pod parasolem promienie UV docierają do skóry. Oparzenie słoneczne objawia się intensywnym zaczerwienieniem skóry, bólem, pieczeniem i mrowieniem. Ich dotkliwość zależy od ich położenia, powierzchni i stopnia. Pierwszy stopień: skóra zaczerwienia się. Drugi stopień: skóra jest ciepła, jasnoczerwona i nie dobrze trzyma ubrania. Mogą pojawić się małe pęcherze. Trzeci stopień: naskórek i skóra właściwa są zniszczone, skóra jest opuchnięta, purpurowa, a obrazowi towarzyszy gorączka, zawroty głowy i nudności. W przypadku oparzenia słonecznego spalony obszar należy bezwzględnie chronić przed słońcem do czasu całkowitego wygojenia. Możesz nakładać kremy, aby złagodzić oparzenia, w połączeniu z aspiryną, aby złagodzić ból. Nigdy nie przebijaj pęcherzy.

UV

Indeks UV zmienia się w zależności od pór roku, czasu, szerokości geograficznej itp. Wskazuje intensywność promieniowania ultrafioletowego i określa ryzyko narażenia na słońce. Jest on podzielony na 5 kategorii: niskie ryzyko od 0 do 2, umiarkowane ryzyko od 3 do 4, wysokie ryzyko od 5 do 6, wysokie ryzyko od 7 do 8 i ekstremalne ryzyko powyżej 9. Tak więc, ze wskaźnikiem 3 o godzinie 4 wrażliwa skóra bez ochrony otrzyma pierwsze oparzenie słoneczne w ciągu 40 minut.

Oczy

Aby zapewnić maksymalną ochronę, okulary muszą bezwzględnie filtrować promieniowanie UV zgodnie ze standardem CE. W przypadku okularów bez filtrów źrenica rozszerza się i przepuszcza promieniowanie UV głęboko, powodując mniej lub bardziej poważne zmiany: oftalmia, zapalenie rogówki, wczesne zaćmy … Uważaj również na oczy dzieci, ponieważ ich soczewki jeszcze nie są wystarczająco dojrzałe, aby właściwie odfiltrować promienie UV.