Słońce, relaks i letnie wieczory z przyjaciółmi i rodziną: każdego roku nie możemy się doczekać lata i pięknego słońca. Obecnie lato przybyło w pełnej krasie, ale nie przyszło samo: towarzyszy mu też ciężki i często nieznośny upał. Chociaż wpływa na nasze dni, przeszkadza również w naszym śnie.

Bądźmy więc sprytni i zapamiętajmy poniższe wskazówki, aby lepiej spać podczas upałów.

Dbaj o odpowiednie nawilżenie

Powszechnie wiadomo, że aby organizm był dobrze nawodniony, należy wypijać co najmniej półtora litra wody dziennie. Tym bardziej jest to prawdziwe w czasie upałów, kiedy pocenie się powoduje utratę dużej ilości wody niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W nocy miej pod ręką butelkę.

Zjedz lekką kolację

Ponieważ trawienie podnosi temperaturę ciała, najlepiej wieczorem jeść lekko. Preferuj dania na zimno z warzyw, owoców, co pozwoli uniknąć gotowania, które rozprasza jeszcze więcej ciepła w domu. Uważaj na potrawy, które są zbyt tłuste lub zbyt słodkie, które utrudniają trawienie i zakłócają sen. Ogranicz także spożycie alkoholu, bowiem drastycznie podnosi temperaturę ciała i sprzyja rozdwajaniu snu.

Unikaj czynności, które są zbyt intensywne

Aby zapewnić dobrą jakość snu, unikaj uprawiania sportu po godzinie 20:00, ponieważ ma to tendencję do podnoszenia temperatury wewnętrznej ciała. Pod wieczór preferuj raczej spokojniejsze zajęcia, takie jak czytanie lub joga.

Odłącz się od urządzeń elektronicznych

Aby pomóc Ci zasnąć, nie wystawiaj się na zbyt duże światło pod koniec wieczoru. Wyłącz tablety, komputery i odłóż smarfton, zwłaszcza, że ​​podczas ich używania generuje się ciepło.

Przewietrz swoją sypialnię

Jeśli nie możesz stworzyć naturalnego przeciągu lub jeśli to nie wystarczy, użyj wentylatora. Upewnij się, że skierowany w stronę okna, aby wydmuchać gorące powietrze na zewnątrz.

Weź letni prysznic

Tuż przed pójściem spać weź letni prysznic, aby odświeżyć skórę. Jeśli jest naprawdę gorąco, możesz nawet całkowicie zrezygnować z suszenia, aby ciało było lekko wilgotne. Unikaj pryszniców, które są zbyt zimne: Twój organizm próbowałby skompensować chłodzenie, zwiększając temperaturę.

Nawilż atmosferę

Możesz to zrobić, umieszczając pojemniki z wodą w sypialni, zwilżając prześcieradła rozpylaczem mgiełkowym, wieszając wilgotne ubrania, a nawet zwilżając zasłony. Odparowanie wody pomaga nieco obniżyć temperaturę otoczenia. Jest to jeszcze ważniejsze w przypadku dzieci, które dużo się pocą w nocy.

Wybierz właściwe prześcieradło

Niektóre prześcieradła, takie jak satyna, jedwab lub poliester, sprzyjają poceniu. Zamiast tego użyj lekkich bawełnianych prześcieradeł, które są bardziej przewiewne w dotyku i nie przyklejają się do skóry. To samo tyczy się odzieży. Wybierz luźną piżamę lub t-shirt najlepiej lekkie i bawełniane.

Chroń się przed hałasem z zewnątrz

Jeśli upał powoduje, że śpisz przy otwartych oknach, przeszkadzać może hałas uliczny, zwłaszcza w mieście. Nie wahaj się używać zatyczek do uszu. Zapewnią ci spokojny sen, którego potrzebujesz.

Pomyśl o naturalnym rozwiązaniu

Jeśli problem z zaśnięciem będzie trwał dłużej pomyśl o leku wspomagającego dobry sen który pomoże Ci uzyskać spokój i regenerację podczas snu.